Frezowanie to rodzaj obróbki skrawaniem, polegający na zdejmowaniu wierzchniej warstwy materiału za pomocą narzędzia. Inaczej niż w przypadku toczenia, narzędzie obraca się, natomiast obrabiany przedmiot jest nieruchomy. Frezowanie ma na celu obróbkę przygotówki w taki sposób, by powstał produkt o odpowiednich kształtach, wymiarach i właściwościach powierzchni.

FREZOWANIE CNC

Frezowanie CNC różni się od frezowania konwencjonalnego tym, że ruchy maszyny kontrolowane są przez programowalny sterownik. Dzięki zastosowaniu różnych narzędzi, możliwe jest uzyskanie skomplikowanych kształtów oraz dokładności wymiaru produktów. Frezarki CNC zapewniają większą kontrolę nad parametrami obróbki, takimi jak prędkość obrotowa wrzeciona, prędkość posuwu, czy temperatura obróbki, dlatego jest to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów produkcji.

Nasza firma posiada frezarki konwencjonalne oraz frezarkę CNC. Dzięki temu jesteśmy wykonywać dla Państwa różnorodne produkty, według powierzonej dokumentacji technicznej bądź modelu 3D.