Toczenie jest to rodzaj obróbki brył, podczas którego przedmiot obrabiany wykonuje ruch obrotowy, natomiast narzędzie wykonuje tylko ruch posuwowy. Polega ono na zbieraniu warstw z powierzchni przedmiotu obrabianego w celu uzyskania pożądanego kształtu i wymiarów. W procesie toczenia najczęściej używanym narzędziem jest nóż tokarski. Toczenie powierzchni wewnętrznej materiału nazywane jest wytaczaniem.

TOCZENIE CNC

Rodzaj toczenia, podczas którego wszystkie ruchy maszyny wykonywane są na podstawie obliczeń, wspomaganych komputerowo. Elementy odpowiadające za ruch maszyny połączone są ze sterownikiem, który na podstawie programu zapewnia bardzo dokładne ruchy narzędzia skrawającego. Głównymi zaletami toczenia CNC są precyzja i powtarzalność ruchów, co przekłada się na wysoką jakość wytwarzanych przedmiotów i zgodność z założonymi wymiarami.

W swoim warsztacie posiadamy 3 tokarki konwencjonalne i tokarkę CNC. Mamy także bogato wyposażoną bazę narzędzi, dzięki czemu podejmujemy się wykonywania szerokiej gamy produktów.